Dnes opäť na tému Medialne.sk

Keď som písal svoj posledný článok o medialne.sk, dúfal som, že sa k tomu webu už nebudem musieť vracať. Dúfal som, že sa väčšina nedostatkov odstráni a bude to bezproblémový, aj keď nie moc podarený web. Dúfal som márne.

Včera som si pri prezeraní svojej RSS čítačky všimol, že som už dávno nečítal nič od Bohumila Stejskala. Posledný článok bol niekedy z októbra, čo mi prišlo dosť divné.

Keďže som však neuveriteľne technicky nadaný a na webe som ako doma, napadlo mi, že blog sa dá čítať priamo na stránke, nielen cez čítačku. A tiež mi napadlo, že tak šikovní ľudia, ktorí stoja za redizajnom a celým webom, by určite dokázali pokaziť aj RSS zdroj jedného blogu. Neuveríte, ale opäť som sa nemýlil. Bohumil neprestal písať, iba niekto múdri a kompetentní rozhodol, že zmení odkaz na RSS. Skvelé.

Honba za RSS feedom

Keby si niekto myslel, že nájsť odkaz na RSS je jednoduché, tak v prípade blogov na medialne.sk to neplatí. Hľadal som tú peknú ikonku vedľa URL adresy v prehliadači, ale nenašiel som. Hľadal som oranžovú ikonu na stránke, ale ani tam som nenašiel. Jediné, čo som našiel, bol nenápadný odkaz v hornej časti stránky, ktorý nesmelo hlásal "RSS". Celý natešený, som na ten odkaz klikol... aby som zistil, že moja radosť bola predčasná.

RSS kanál celého medialne.sk ma nelákal (od ich redizajnu som si povedal, že mám len jedny nervy a ten web mi za to nestojí) a aj keď stránka hlásala, že jednotlivé blogy majú vlastný RSS kanál, nedostal som sa k nim. Nevadí, už som si mohol zvyknúť na to, že RSS je ako svetový mier - nikdy ho nie je dosť.

Milé prekvapenie

Niekto z tých skvelých ľudí, čo sa starajú o web si ale povedal, že keď už nedostanem bohumilov RSS kanál, tak ma potešia inak. A veruže potešili... nádherným bannerom v hlavičke stránky, ktorý rozhodil celý web. No uznajte, nevyzerá to logo krásne na tom bledom podklade (kliknutím zväčšíte obrázok)? Posunutá hlavička na medialne.sk

Ja myslím, že je to geniálne. Už tam chýba iba comic sans.

Autor: shaggy Kategória: použiteľnosť Publikované: 26.11.2009

Komentáre

[#1 pepek92 26.11.2009, 22:13:52]
Aj ja som veľmi dlho pátral po RSS na jednotlivé blogy. V súčasnosti mi funguje táto URL: http://medialne.blog.etrend.sk/bbs/feed/

[#2 viktor 30.11.2009, 20:47:06, web]
este som od teba nevidel pozitivny clanok, stale len kritika, zle, negativne veci

[#3 lump 02.12.2009, 18:00:46]
Suhlasim s viktorom, ocenil by som skor nejake tipy ohladne pouzitelnosti ako kritiku slovenskych stranok. Pripadne popri tej kritike navod ako by to malo spravne byt. Aj ked uznavam ze nie vzdy sa to da.

[#4 lump 02.12.2009, 18:01:41]
Mam na mysli podobny pristup ako na SEOchat.sk

[#5 shaggy 02.12.2009, 18:08:31, web]
Lump, ten Viktorov komentár treba brať v širších súvislostiach. On je človek, čo všetkých iba kritizuje, vypisuje ľuďom maily, že nič nevedia a že sú amatéri, ak si niekto dovolí oponovať, tak sa mu vyhráža cez e-maily atď.
Proste si tým jeho komentárom chcel len kopnúť, takže som si ho nevšímal. Ale tvoj názor beriem, určite by sa hodili také články. Mám minimálne dva pripravené (sú napísané, čakajú iba na konečnú úpravu). Len mi vždy do toho niečo príde. A ak narazím na nejakú chybu, zaujímavosť, tak to má vždy prednosť, pretože je dobré o tom písať, kým je to aktuálne.
Ale čo sa týka článkov o medialne.sk, to nie je len kritika, to sú články, z ktorých by si ľudia mali zobrať ponaučenie - ako napríklad nemeniť RSS kanál, ako nespúšťať nový dizajn, na čo si dať pozor a pod.

[#6 viktor 03.12.2009, 08:58:19, web]
shaggy, prepac, nechcem ti oponovat.. nemyslel som to v zlom, ale za posledny rok a viac som nikomu nenapisal ani makky prd :) a vzdy sa ukazalo, ze ked som niekomu napisal email, bol opodstatneny, pretoze ti ludia uz vacsinou robia nieco ine

[#7 Jazyková optimalizácia 31.12.2011, 15:03:56, web]
"šikovný ľudia" = ONÉ, je to množné číslo takže "šikovní" s mäkkým "i", OK..?

Pridať komentár

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.rss