Čo je horšie ako zlý dizajn?

Použiť ukradnutý (alebo slušne povedané - recyklovaný) dizajn.

Keď raz niekto vypustí do sveta nepodarený dizajn, je to smutné. Ak sa jedná o známu a hojne navštevovanú stránku, je to ešte smutnejšie. Ale najhoršie je, ak niekto recykluje zlý dizajn a nikde neuvedie, že na výrobu nového produktu boli použité recyklované materiály.

Schválne, kto nájde dva rozdiely?

blixerov blog nové mediálne.sk

Neviem kto koho recykloval, ale keďže článok o zmene dizajnu je z 30. 10. 2009, mám určité tušenie.

Ekologické firmy

Blixerov blog nie je jedinou ukážkou ekológie v praxi. Na Slovensku fungujú firmy, ktoré šetria životné prostredie používaním recyklovaných návrhov. Nemusia stráviť hodiny vymýšľaním nových nápadov, tým pádom ušetria elektrickú energiu a zároveň sa menej opotrebúvajú ich počítače.

Pozrite si portfólio jednej nemenovanej firmy a priučte sa, ako správne pristupovať k ekológii. Zoberiete jeden produkt a urobíte z neho tri:

Bohužiaľ, firma voľakedy používala tento dizajn aj na svojom webe, ale toľkokrát recyklované materiály boli asi nekvalitné. Preto použila menej opotrebovaný materiál:

Mňa by len zaujímalo, či tým firmám nevadí, že používajú už niekoľkokrát použitý návrh a že im vôbec za to zaplatili. Ale asi je to nejaký módny trend, ktorý som ja (bohužiaľ) nezachytil.

Autor: shaggy Kategória: Mr. Internet Publikované: 31.10.2009

Komentáre

[#1 Mona 31.10.2009, 14:33:16, web]
Inak, len pre zaujímavosť. Porovnajte si menu stránok www.lifeart.sk (preklik z Blixer.eu) a www.tyzden.sk. Tak teraz neviem, či tie dve šablóny Monogram recykluje sám, alebo ich nejaký zúfalec (veď kto iný by kopíroval niečo také) vykráda. :D

[#2 dusoft 01.11.2009, 20:32:18, web]
Mozno sa len nechava inspirovat citaciou v hlavicke blogu:
"Zlyhanie je jednoducho príležitosťou začať odznovu, tentokrát o čosi inteligentnejšie." Henry Ford

Pridať komentár

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.rss